Kočíky sú neoceniteľným nástrojom pre rodičov a opatrovateľov. Nielenže poskytujú jednoduchý spôsob prepravy bábätiek a batoliat, ale vďaka svojej všestrannej konštrukcii poskytujú aj pocit slobody. Kočíky sa vyrábajú v mnohých variantoch a niektoré modely sa dokonca dokážu prispôsobiť tomu, ako vaše dieťa rastie, čo z nich robí skvelú dlhodobú investíciu. Vďaka slnečnej clone, hlbokým sedadlám a nastaviteľným bezpečnostným pásom zabezpečujú bezpečnosť detí počas prechádzok. Výber správneho kočíka významne prispieva k príjemnému pobytu vonku pre rodičov aj malé deti!

Zobrazených 1–24 z 104 výsledkov

 
 

Typy kočíkov

Ponuka kočíkov na trhu je dnes naozaj pôsobivá; na trhu je k dispozícii niečo, čo vyhovuje všetkým potrebám. Od štandardných konštrukcií s rámom vhodných pre novorodencov až po ľahké modely, ktoré sa dajú ľahko zložiť na cestovanie, rozmanitosť jednoducho nemôže byť prekonaná. Mnohé modely sa môžu pochváliť nastaviteľným sedadlom a dokonca aj vysúvateľnými slnečnými strieškami, ktoré sú ideálne na slnečné dni, a pre rodičov, ktorí potrebujú viac úložného priestoru, sú tu kočíky s košíkmi, ktoré sú vhodné na prepravu viacerých predmetov. Od praktických mestských kočíkov, ktoré sa ľahko zmestia do vlakov a autobusov, až po robustné terénne kočíky určené do náročného terénu - výber kočíkov je na vás, aby ste si vybrali taký, ktorý spĺňa vaše individuálne požiadavky!

Ako si vybrať správny kočík pre vás a vašu rodinu

Keďže je k dispozícii toľko rôznych typov, štýlov a veľkostí kočíkov, môže byť rozhodovanie o výbere toho správneho pre vás a vašu rodinu náročné. Najdôležitejšími aspektmi, ktoré treba zvážiť, sú veľkosť a hmotnosť, pretože príliš veľký kočík môže byť ťažko ovládateľný a nevyhovuje vašim potrebám. Zohľadnite aj to, akú výbavu budete potrebovať na prepravu: zmestí sa doň detská autosedačka? Budete potrebovať ďalší úložný priestor na potraviny alebo tašku na plienky? Nakoniec zvážte, ako plánujete kočík používať: sú v pláne aj neskoré nočné výlety do parku? Vyžaduje váš životný štýl terénne schopnosti? Ak zvážite, aké funkcie sú potrebné, a vykonáte určitý prieskum, môžete sa informovane rozhodnúť, či nájdete ideálny kočík pre potreby vašej rodiny.

Ako sa starať o kočík

Starostlivosť o kočík by mala byť najvyššou prioritou pre každého rodiča, ktorý ho používa. Rám pravidelne čistite vlhkou handričkou a jemným čistiacim prostriedkom. Skontrolujte, či brzdy, kolesá a rám nevykazujú známky opotrebovania alebo poškodenia. Uistite sa, že všetky západky, pracky, závesy zámky a ďalšie časti fungujú správne. Skontrolujte, či bezpečnostné postroje nevykazujú známky opotrebovania alebo poškodenia. Vyčistite a vydezinfikujte látkové poťahy, pričom venujte osobitnú pozornosť miestam, ktoré sú mokré od dažďa alebo rozliatych tekutín. Nakoniec ho v čase nepoužívania skladujte na chladnom a suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pretože tak zabezpečíte, že zostane v dobrej kondícii po dlhé roky. Vďaka týmto jednoduchým tipom zostane váš kočík krásny, funkčný a hlavne bezpečný! Pozrite si značky kočíkov.