Clony na kočík sú dôležitou súčasťou výbavy pre rodičov s dojčatami a batoľatami. Slúži na ochranu dieťaťa pred slnečným žiarením, vetrom a dažďom, čo zlepšuje pohodlie a bezpečie dieťaťa počas prechádzok vonku. V súčasnej dobe existuje mnoho druhov clôn na kočárky, rôznych veľkostí, materiálov a funkcií, ktoré uľahčujú život rodičom a poskytujú im veľa možností.

Zobrazených 1–24 z 116 výsledkovTypy produktov z kategórie clony na kočík

Jedným z najčastejších typov clôn na kočíky sú slnečné clony. Tieto clony majú väčšinou UPF faktor, ktorý chráni pokožku dieťaťa pred škodlivými slnečnými lúčmi. Slnečné clony sa obvykle skladajú z jedného alebo niekoľkých panelov a dajú sa ľahko pripevniť na rôznych miestach kočíka. Niektoré kočíky už majú slnečnú clonu vstavanú, ale v prípade, že takú nemajú, je možné ich zakúpiť ako samostatný doplnok. Ďalším typom clôn sú dažďové clony. Tieto clony sú väčšinou vyrobené z vodeodolného materiálu a chránia dieťa pred dažďom a vetrom. Dažďové clony sa obvykle pripevňujú na kočík pomocou suchého zipsu, takže sú ľahko ovládateľné a dajú sa rýchlo pripevniť alebo odstrániť. Pre rodičov, ktorí chcú väčšiu flexibilitu, sú k dispozícii univerzálne clony. Tieto clony sú obvykle väčšie ako štandardné clony, a tak je možné dieťa chrániť pred slnkom alebo dažďom na väčšej ploche. Sú tiež univerzálne, takže je možné ich ľahko pripevniť na rôzne druhy kočíkov a vozíkov. V poslednej dobe sa stávajú stále populárnejšími tzv. moskytiérmi. Tieto clony majú väčšinou sieťovinový materiál, ktorý chráni dieťa pred hmyzom a necháva vzduch voľne prúdiť. To zaisťuje, že dieťa je chránené pred hmyzom a zároveň mu nie je horúco.

Clony s UV proti slnku

UV clony na kočíky sú úžasnou alternatívou na zabezpečenie maximálnej ochrany vášho dieťatka. Tieto clony pomáhajú chrániť deti pred slnkom priamo nad ich hlavami a zároveň umožňujú prúdenie vzduchu v kočíku. Uv clony vám poskytnú pokoj, keď sa vydáte s dieťaťom von, pretože poskytujú účinný spôsob, ako blokovať dotieravé slnečné žiarenie a udržať vaše dieťa v bezpečí a pohodlí. Clony možno kúpiť v značkách Gmini alebo Dooky. Odporúčame pozrieť aj fusaky, pláštenky, alebo príslušenstvo a doplnky.